DOPISY ČS SBORŮM

Dopis sborům Českého sdružení 

Níže bychom Vám chtěli zprostředkovat několik bodů z dalšího dopisu od vedení Českého sdružení jednotlivým výborům sboru a pozdrav sborům od předsedy sdružení Vítka Vursta. 


Nabídka internetového vysílání

 • Ze Smíchovské modlitebny bude i v následujícím týdnu vysílán diskusní pořad „Jsme spolu“. Seznam hostů na příští týden naleznete v příloze.
 • Hope TV i na tuto sobotu připravuje přímý přenos bohoslužby. Vysílání začne již v 9.15 pořadem Bible pro dnešek a bude pokračovat interaktivní sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní školy Oldřichem Svobodou a kazatelem Tomášem Ondráčkem. Od 10.30 je připraven krátký program pro děti s písničkou Jindry Černohorského a od 10.45 se připojí k přímému přenosu bohoslužby ze sboru Praha – Vinohrady, kde bude kázat br. Michal Balcar. Můžete být u toho opět přes youtube nebo přes facebook.
 • Od 14.00 Hope TV odvysílá v samostatném streamu bohoslužbu v ruském jazyce s kázáním br. Shamraye ze sboru Praha – Kobylisy. Sledovat ji můžete ZDE.
 • Již dnes večer v 19 hodin se mládež může připojit na online bohoslužbu z Basementu.

 

Společné modlitební společenství:

 • Celá ČSU je zapojena do ranních a večerních modliteb, tedy v 6:30 a ve 21:30
 • Generální konference naší církve přichází s iniciativou 100 dní modliteb. Více se dozvíte ve videu předsedy GK, T. Wilsona 
 • Ekumenická rada církví v ČR nás jako křesťanské denominace zve ke společné každodenní modlitbě za současnou situaci, a to každý den ve 12 hodin

 

 

Mobilní data – O2

Jsme dnes daleko více závislí na fungujícím internetu a dostatečném datovém polštáři než kdykoli předtím. Proto jedna z dobrých zpráv je, že mobilní operátoři zajistili pro své klienty mobilní data bez omezení limitu, akce platí zatím do konce dubna.

Všichni, kteří jsou pod rámcovou smlouvou CASD:

Na základě naší žádosti byla funkce zapnuta dle podmínek O2 všem, kteří mají neomezený tarif s daty min. 1,5 GB. Tato funkce je dnes již aktivní.

Druhá skupina klientů v církevní skupině O2Family má možnost si tuto funkci aktivovat pomocí SMS.

Do konce dubna mohou získat neomezená data zdarma s rychlostí Optimal, a to k tarifům řady FAMILY s neomezeným voláním a SMS. Stačí zaslat SMS ve tvaru:  AKTIVUJ NEODATA na telefonní číslo 720 013 012.

 

Co se děje na našich sborech:

Pro Vaše povzbuzení chceme s Vámi sdílet to, že na každém sboru v našem sdružení jsou lidé, kteří se aktivně zapojují do pomoci lidem, a to často nejen v rámci sborové rodiny, ale také všem ostatním. Formy zapojení jsou různorodé, záleží na potřebách, možnostech, schopnostech a místní situaci:

 • Jindřichův Hradec šije roušky. (viz foto v příloze)
 • Dobrovolnické centrum a členové sborů na Liberecku, Turnovsku a Českolipsku poskytují servis seniorům a potřebným. Reportáž z lokální TV – ZDE
 • Kazatelé natáčí biblické hodiny a kázání na youtube, hledají různé způsoby, jak být v kontaktu s členy svých sborů, lidé ve sborech si telefonují – vědí o sobě a pomáhají si. Mnoho zejména sester šije roušky, jiní je zase dopravují k potřebným. Někteří pomáhají s nákupy seniorům. Větší sbory slouží tím, že vysílají své bohoslužby on-line. Na některých místech křesťané v pomoci druhým cíleně spolupracují.
 • Dobrá zpráva je i to, že zatím nevíme o nikom v kterémkoli sboru ČSU, kdo by onemocněl nemocí COVID-19.

Ještě jednou Vám děkujeme.

Modlíme se za vás a děkujeme také za Vaše modlitby za nás!

 

Vítek Vurst, David Čančík, Jiří Komárek

2020-03-27

 


Související odkazy: 

Dopis ČS – 20-03-2020 | Opatření ČS – 11-03-2020 | Mimořádné opatření MZ – 10-03-2020